Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

Apie „VGTU Formula Student Racing Team“ nuo pradžių

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) į komandą susibūrę jaunieji inžinerijos entuziastai ėmėsi naujo išsūkio - elektrinio studentų formulės automobilio kūrimo. Iš universiteto studentų sudaryta komanda nuo 2015 m. rudens intensyviai rengiasi pirmajam Lietuvos aukštųjų mokyklų debiutui didžiulį pasisekimą ir populiarumą pelniusiose „Formula SAE Student“ varžybose.

„Formula SAE Student“ – tai pasaulinės automobilių inžinierių bendruomenės („Society of Automotive Engineers“ arba „SAE International“) rengiamos varžybos aukštųjų mokyklų inžinerijos studentams. „VGTU FS Racing Team” vardu užregistruota komanda per metus jėgas sieks išbandyti nuo 1 iki 2 Europos etapų.
 
Puoselėdami naujų judėjimo technologijų kūrimo Transporto inžinerijos fakultete (TIF) idėjas bei naudodamiesi universitete atsiveriančiomis galimybėmis įgyvendinti inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo projektus, ATK studentai inicijavo, išplėtojo ir žengė pirmuosius žingsnius formulės automobilio kūrimo link. Daug žinių, žalią požiūrį ir sportines ambicijas vienijanti idėja greitai virto jungtiniu, net šešis – Transporto, Mechanikos, Elektronikos, Kūrybinių industrijų ir Architektūros bei Verslo vadybos – fakultetus įtraukusiu, universiteto projektu.
 
Naujų iššūkių ir ambicijų vedina „VGTU FS Racing Team“ komanda apjungia studentus žinių ir patirčių mainams siekiant bendro, universitete iki šiol nesiekto, tikslo. Iš pirmo žvilgsnio labiausiai su transporto inžinerija sietinas projektas apima labai platų spektrą specifinių sričių bei skirtingų kompetencijų. Kompleksinių žinių ir gebėjimų reikalaujantis kūrybinis procesas negalėtų pilnavertiškai vystytis be mechanikos ir elektronikos jaunųjų specialistų indėlio, be dizaino ir kūrybinių industrijų studentų vaizduotės išpildymo, ir, žinoma, be verslaus projekto įgyvendinimo.
 
„VGTU FS Racing Team” sudaro bei visą projektavimo, inžinerinį, techninį, mechaninį, kūrybinį ir vadybinį krūvį kuria 30-ties studentų komanda. Svarbiausias uždavinys – tai komandos misija sukurti varžybų reglamento reikalavimus atitinkantį formulės automobilį, o siekis – sukonstruoti automobilį ne tik pajėgų varžytis su komandų naujokių formulėmis, bet kartu ir galintį lygiuotis į senbuvių rezultatus.
Prieš keletą metų skambaus Transporto inžinerijos ir Mechanikos fakultetų projekto – bendro studentų ir dėstytojų sukurto elektromobilio – pradėtos formuoti darniojo transporto kryptimi judančios idėjos šiandien sulaukė naujų iniciatyvų ir tęstinumo galimybių. Siekiant tęsti alternatyviąja energija varomų ir aplinką tausojančių transporto priemonių kūrimo universitete tradicijas, „VGTU FS Racing Team“ pasirinko elektrinės studentų formulės varžybų iššūkį.
 
Šis aukštos įtampos projektas it laidininkas sujungia studentų inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo galimybes, leidžiančias kurti naujas judėjimo technologijas mūsų universitete. VGTU formulės automobilio sumanymas yra pirmasis studentų kartu su kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabrikas“ vykdomas bendradarbiavimas. Per visą projekto laiką „VGTU FS Racing Team” naujajame universiteto centre rūpinsis nuo formulės automobilio projektavimo iki pagaminimo ir parengimo varžyboms.
 
„Formula SAE Student“ varžybos išskirtinės savo specifine konkurencijos forma. Karščiausi įvykiai prasideda dar nė neišvažiavus į lenktynių trasą. Pirmieji iššūkiai dalyvių laukia varžantis dizaino, komandos prisistatymo ir projekto pristatymo bei ekonominio pagrindimo rungtyse. Taip pat komisija vertina komandų inžinerinių sprendimų sumanumą ir techninių reikalavimų atitikimą reglamentui. Tik perėjusios techninės komisijos etapą komandos pajuda į dinaminių rungčių – slalomo, pagreitėjimo, ištvermės ir ekonomijos – lenktynes.
 
Visgi gražiausia ir svarbiausia šio šurmulio dalis yra inžinerinio kūrybiškumo maratonui prilygstantis jaunųjų specialistų nueitas kelias nuo tapimo komanda iki stojimo prie varžybų starto slenksčio. Tylus šio projekto siekis yra sukurti gražią bei ambicingą universiteto dalyvavimo „Formula SAE Student“ varžybose tradiciją. Vasaromis vykstantis renginys šešiuose žemynuose kasmet pritraukia daugiau nei 15 000 studentų iš daugiau nei 500 komandų iš pažangiausių technologijos universitetų pasaulyje.
 
Dalyvavimas „Formula SAE Student“ varžybose yra puiki galimybė viešinti universiteto vardą tarptautinėje erdvėje atskleidžiant studentų inžinerinį kūrybiškumą ir gebėjimus. Šios varžybos sutraukia daugybę bendraminčių ir atveria bendradarbiavimo galimybių su technikos universitetais, įvairiomis mokslo ir verslo organizacijomis, kurias vienija bendra aistra studentų formulei.
 
Kaip sekasi „LinkMenų fabrike“ įsikūrusiai „VGTU FS Racing Team“, kokios kūrybinės mintys duoda ir neduoda ramybės projekto dalyviams arba kaip matematinės formulės virsta transporto priemone – sekite informaciją komandos „Facebook“ paskyroje (https://www.facebook.com/VGTUFSRT/) ir galėsite susipažinti su varžybų formatu, taisyklėmis bei laukiančiais išbandymais.
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė