Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU įvyko 10-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Transbaltica 2017“
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

VGTU įvyko 10-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Transbaltica 2017“

2017-05-05
VGTU įvyko 10-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Transbaltica 2017“
Gegužės 4-5 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko 10-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Transbaltica 2017“. Transporto inžinerijos fakulteto (TIF) kartu su partneriais rengiama transporto mokslų ir technologijų konferencija yra svarbiausias fakulteto renginys bei vienas reikšmingiausių mokslinių transporto srities renginių šalyje.

Jubiliejinė 10-oji „Transbaltica“ yra sėkmingai tarptautinių transporto mokslinių interesų lauke besiplečianti konferencija, kurioje naujausių ir svarbiausių tyrimų rezultatų pristatyti atvyko mokslininkai iš 20-ties šalių universitetų, apimančių didelę dalį Eurazijos žemyno: nuo Indijos ir Jordanijos Pietuose, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos Vakaruose iki Kinijos ir Rusijos Rytuose bei Latvijos ir Estijos Šiaurėje.
 
Didėjančia svarba ir susidomėjimu galinti pasidžiaugti konferencija „Transbaltica 2017“ siekia skatinti tarptautinius santykius ir stiprinti profesinius ryšius tarp mokslininkų iš įvairių Eurazijos regionų.

Tokio masto mokslininkų tarptautiškumas išplečia konferencijos interesų spektrą bei leidžia apimti ir spręsti pačius plačiausius transporto sistemų problematikos aspektus. „Transbaltica 2017“ vienija mokslinius transporto srities pranešimus nulemtus ir lemiančius naują ir naujovišką judėjimo supratimą, ekonomijos ir ekologijos perkainojimą, autonominių transporto sistemų technologijas, darnaus ir tvaraus transporto koncepcijos raidą. Konferencijoje pristatoma nuo specifinių tam tikriems regionams būdingų transporto technologinių situacijų iki globalių ir visus pasaulinio transporto sektoriaus dalyvius vienijančių klausimų.

Plenariniu posėdžiu (pirmininkas prof. dr. Gintautas Bureika) prasidėjusią „Transbaltica 2017“ sveikinimo žodžiu atidarė VGTU mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys, taip pat susirinkusius pasveikino Transporto inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis.

Renginio atidarymo pranešimus skaitė LR susisiekimo viceministras Paulius Martinkus (pranešimas: Creating Ecosystem for Autonomous Vehicles: Role of the Government) ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos (LINAVA) sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis (pranešimas: International Competitiveness of Road Transport Sector and Efficiency Aspects). 

10-tosios tarptautinės mokslinės konferencijos „Transbaltica 2017“ tema: Transporto mokslai ir technologijos – pažangaus, tvaraus ir ekologiško transporto link. Konferencija suskirstyta į keturias pagrindines temines dalis: aplinkai draugiškos ir energetiškai taupios transporto priemonės, transportavimo ir logistikos technologijos, transporto infrastruktūra, eismo modeliavimas, valdymas ir pažangios transporto priemonės.

Dvi dienas vykęs mokslinis renginys sudarė 8 sekcijos, kuriose buvo pristatyti 106 moksliniai pranešimai.

Konferencija vyko VGTU centriniuose rūmuose, Saulėtekio al. 11, Vilnius. Konferencijos kalba - anglų.
 
Programą ir daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti čia.
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė