Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU bendradarbiaus su nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava“
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

VGTU bendradarbiaus su nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava“

2017-04-25
VGTU bendradarbiaus su nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava“
Pastaruoju metu dirbančiųjų Transporto sektoriuje skaičius didėja ir yra tvirtai perkopęs 100 tūkst. Per praėjusius metus buvo sukurta daugiau nei 7 tūkst. naujų darbo vietų. Paradoksalu, tačiau itin mobilus ir tarptautinis transporto ir saugojimo sektorius leidžia išlaikyti Lietuvoje nemažą dalį specialistų. Nuolatos stabiliai didėjantis jų poreikis ir dirbančiųjų skaičius rodo tvarią sektoriaus plėtrą bei naujų darbo vietų sukūrimą. Lietuvos statistikos departamento duomenimis pastaraisiais metais darbuotojų, dirbančių transporto ir saugojimo sektoriuje, skaičius padidėjo nuo 104,5 tūkst. iki 111,9 tūkst.
 
Vis tik transporto sektoriaus atstovai, nors tokį augimą vertina tik teigiamai, įžvelgia ir grėsmių. Augantis darbuotojų poreikis turi būti sprendžiamas jau dabar. Siekdami tolimesnio sėkmingo darbuotojų paruošimo bei sektoriaus plėtros, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
 
„Šiuolaikinė ir kokybiška transporto infrastruktūra, patogi šalies geografinė padėtis, aukšta specialistų kvalifikacija lemia tai, kad transporto sektorius yra vienas iš svarbiausių Lietuvos ekonomikai. Norėdami ir toliau užtikrinti aukštą šios srities profesionalų rengimo kokybę VGTU, siekiame aktyviai bendradarbiauti su pramonės ir verslo atstovais. Tik bendras mūsų darbas gali užtikrinti tolimesnį Lietuvos transporto sektoriaus klestėjimą“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
 
Sutartį patvirtinusios parašais abi šalys įsipareigojo nuolat tobulinti mokslo ir studijų procesą taikant naujausius mokslo pasiekimus ir socialinių partnerių patirtį, diegiant vientisą studijų, nuotolinio mokymo bei nuolatinio specialistų tobulinimo sistemą.
 
„VGTU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, kuris turi transporto fakultetą. Čia sutelktas didžiausias šios srities mokslininkų potencialas. Sieksime, kad universitete būtų ruošiami maksimaliai transporto sektoriaus poreikius atitinkantys absolventai. Tikiu, kad bendradarbiavimas prisidės ir prie VGTU, ir prie transporto sektoriaus augimo“, – sutarties pasirašymo metu sakė asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas.
 
Dar keletas svarbių bendradarbiavimo krypčių – moksliniai tyrimai bei studentų karjeros planavimas. Asociacija „Linava“ teiks VGTU užsakomuosius mokslinius tyrimus bei pristatys transporto sektorių studentams, užtikrins galimybę atlikti praktiką asociacijos narių įmonėse, informuos apie atviras karjeros galimybes. Taip pat asociacija „Linava“ nuolatos informuos apie specialistų poreikį bei teiks atsiliepimus apie narių įmonėse dirbančių absolventų darbą, pasirūpins studentų pažintinėmis išvykomis į asociacijos narių įmones, kur bus galima praktiškai susipažinti su transporto, pervežimų ir logistikos kasdienybe.
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė