Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė dalyvavo diskusijoje VGTU
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

Už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė dalyvavo diskusijoje VGTU

2018-02-12
Už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė dalyvavo diskusijoje VGTU
Vasario 12–13 dienomis oficialaus darbo vizito į Lietuvą atvyksta už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė Violeta Bulc. Pirmąją vizito dieną kartu su LR Susisiekimo ministru Roku Masiuliu ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovu dr. Algirdu Šakaliu ji dalyvavo susitikime-diskusijoje su piliečiais apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką.

Diskusijoje „Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politikos aktualijos ir ateitis“ buvo kalbama apie tai, kad Europos transporto sistema stipriai keičiasi: pereinama prie labiau integruotų ir daugiamodalinių mobilumo sistemų. Tai reikalauja naujai įvertinti situaciją ir numatyti raidą, kuri neišvengiamai yra susijusi su daugeliu ES politikos sričių. Todėl 2017 m. gegužės mėn. Europos Komisija paskelbė siūlymus „Europa kelyje“, kuriais siekiama formuoti ateities kelių ir mobilumo sistemas, skatinti konkurencingumą, stiprinti socialinį teisingumą ir mažinti aplinkos taršą.

Vasario 13 d. Europos Komisijos narė taip pat dalyvaus susitikimuose su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo Europos reikalų komiteto bei kitų Seimo komitetų nariais ir aptars Europos Komisijos iniciatyvas transporto srityje, projektą „Rail Baltica“, saugumo keliuose, susisiekimo oro transportu, konkurencijos geležinkelių srityje bei kitus klausimus.

Taip pat antrąją vizito dieną V. Bulc lankysis VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute ir Signatarų namuose.
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė