Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros studentų studijų išvyka į Vokietiją
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros studentų studijų išvyka į Vokietiją

2017-11-28
Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros studentų studijų išvyka į Vokietiją
2017 m. spalio 16–23 d. Transporto inžinerijos fakulteto Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros ketvirtakursiai, magistrantai, doktorantai ir dėstytoja Rasa Prentkovskienė buvo išvykę į Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) finansuojamą studijų kelionę Vokietijoje. Kelionės metu aplankytos net trys aukštosios mokyklos: Karlsrūjės aukštoji mokykla (Hochschule Karlsruhe), Karlsrūjės technologijų institutas (Karlsruher Institut für Technologie) bei Eslingeno aukštoji mokykla (Hochschule Esslingen).

Vizitas Karlsrūjės aukštojoje mokykloje prasidėjo nuo Transporto inžinerijos ir mechatronikos fakulteto prodekano sveikinimo, Užsienio ryšių direkcijos bei studijų šiame fakultete pristatymo. Vėliau, buvome pakviesti į turą po laboratorijas. Laboratorijų darbuotojai pademonstravo turimą įrangą ir papasakojo, jog laboratoriniai darbai remiasi savarankišku studentų darbu: stenduose įranga yra sujungiama klaidingai ir studentai patys turi atrasti bei nustatyti klaidas, jas pašalinti. Vėliau apžiūrėjome Karlsrūjės aukštosios mokyklos studentų sukurtus lenktyninius bolidus, skirtus tarptautinėms studentų formulių varžyboms. Studentai maloniai nustebino savo atkaklumu, darbo našumu ir tuo pačiu motyvavo mus pačius: 20–25 studentų komanda per metus sukonstruoja po „studentiškos formulės“ bolidą.

Karlsrūjės technologijų institute, kuriame stažavosi Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros doktorantai, apžiūrėjome tyrimų bazes: mobiliųjų mašinų bandymų ir tyrimų stendus, akustinės taršos tyrimų patalpas, padangų tyrimo stendus.

Sužavėti naujų technologijų ir galimybių, traukiniu patraukėme į Eslingeną. Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedra  ne vienerius metus palaiko glaudžius ryšius su Eslingeno aukštosios mokyklos Transporto inžinerijos fakultetu, tad fakulteto dekanas įžanginę kalbą pradėjo prisimindamas vizitą Lietuvoje. Plačiau pristatęs Transporto inžinerijos fakultetą ir studijų galimybes užsienio studentams, pakvietė pasižvalgyti po laboratorijas: vidaus degimo variklių tyrimų, automobilių traukos bandymų, automobilių kėbulų dizaino studiją. Ekskursiją po Transporto inžinerijos fakultetą Eslingeno aukštojoje mokykloje užbaigėme bendraudami su vienu iš „studentiškos formulės“ kūrėjų komandos lyderiu. Antro kurso studentas pasakojo, jog 20 entuziastų grupė dirbdavo ir savaitgaliais, dėl to galutinį tikslą – lenktynėse pasiruošusią dalyvauti formulės bolidą – pasiekė greičiau negu per metus.

Edukacinis vizitas Vokietijoje neapsiribojo vien tik aukštųjų mokyklų lankymu. Spėjome pabuvoti „Speyer“ technikos muziejuje (Technik Museum Speyer), kuris vien savo plotu palieka neišdildomus įspūdžius! O kur dar galimybė įlįsti į lėktuvų vidų, pasėdėti piloto kėdėje, apžiūrėti aviacinius variklius iš arti, pamatyti didelę tiek senų, tiek naujų motociklų ekspoziciją, senovinius lenktyninius automobilius, gaisrines mašinas ar... pabuvoti povandeniniame laive.

Nuo itin plataus technikos asortimento patraukėme link specializuotų – „Porsche“ automobilių muziejaus (Porsche Museum) bei „Mercedes-Benz“ automobilių muziejaus (Mercedes-Benz Museum). Pastarasis puikiai vainikavo ekskursiją po „Mercedes-Benz“ automobilių gamyklą (Mercedes-Benz Werk). Realiai, iš arti pamatėme, kaip gimsta naujausi „Mercedes Benz“ automobiliai. Gamyklos darbas 95 % automatizuotas: matėme, kaip suvirinimo robotai atlieka taškinį suvirinimą, kaip surenkamas kėbulas bei prie jo pritvirtinama važiuoklė. Taip pat, kaip montuojami saugos diržai, kondicionieriai. Beje, šie darbai patikėti žmonių rankoms.

Tai jau 3-ioji Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros studentų išvyka į Vokietiją. Turbūt iš arti pamačius kaip automobilių pramonėje įgyvendinamos inžinerinės idėjos, niekam nekils abejonių, jog Transporto inžinerijos studijos, suteikiančios galimybę prisidėti prie spartaus pažangos kūrimo bei vystymo, – teisingas pasirinkimas!  

Renata Autukevičiūtė, Transporto inžinerijos magistrantūros studijų 2-ojo kurso studentė
(Transporto technologinių sistemų inžinerijos specializacija prie Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros),
Transporto inžinerijos ir logistikos laboratorijos technikė
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė