Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Fakulteto darbuotojai dalyvavo seminare apie transporto priemonių ištakas, evoliuciją, jų projektavimą ir gamybą

2017-12-06
Mobiliųjų mašinų ir geležinkelio transporto katedros bei Transporto inžinerijos ir logistikos laboratorijos kolektyvai dalyvavo seminare apie transporto priemonių ištakas, evoliuciją, jų projektavimą ir gamybą Latvijoje. Seminaras vyko Rygos automobilių muziejuje (Rīgas Motormuzejs).

Darbuotojai po seminaro apžiūrėjo įdomią ir informatyvią, interaktyvią muziejaus ekspoziciją, kurioje skirta vietos ir specialiosioms transporto priemonėms, gaisriniams automobiliams, yra labai įdomių techninių sprendimų.

Dar yra tarp mūsų važinėjusių minamais, motoriniais dviračiais, mopedais „Riga“, vienintelės buvusioje SSSR automobilių gamyklos su abreviatūra lotyniškomis raidėmis „RAF“ (Rīgas Autobusu Fabrika) mikroautobusais „Latvija“ su „Volgos“ važiuokle.

VGTU pirmtakas Vilniaus inžinerinis statybos institutas (VISI) turėjo Kauno autoremonto gamyklos pagamintą autobusą „Apoloną“ (taip jį vadindavo vairuotojai) sunkvežimio GAZ-51 bazėje – tokius gamino ir RAF-as, kuris buvo pagaminęs ir tris bandomuosius mikrolitražinio lengvojo automobilio egzempliorius, tačiau negavo Maskvos „palaiminimo“ jį gaminti.

Muziejuje daug labai įdomių pasaulinės auto-moto technikos pavyzdžių. BMW fanai susidomėję apžiūrinėjo baltą 1931 m. BMW-uką, prisimenančius L.Brežnevą domino jo sudaužytas Rollls-Roys‘as, daugeliui „užkliuvo“ dar caro laikais Rygoje gamintas „Russobalt“-as, stendas, pasakojantis, kaip atsirado „Audi“ ir ką reiškia tie keturi žiedai, „Husqvarna“  motociklas, triakė „Tatra“, „Moskvičius“ mediniu kėbulu, senoviniai gaisriniai automobiliai, kolūkinis  GAZ-51 sunkvežimis, kurių keletą turėjo VISI karinė katedra ir jais studentai mokėsi vairuoti, laikė vairuotojų teises.

Įdomi ir naudinga išvyka.
Būsit Rygoje – užsukit į Rīgas Motormuzejs, S. Eizenšteina iela 8, www.motormuzejs.lv

Parengė doc. dr. Vilius Bartulis