Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Transporto inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Atvira advokato Mindaugo Šimkūno paskaita Transporto inžinerijos fakulteto studentams
Transporto inžinerijos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4797
El. paštas tif@vgtu.lt

Atvira advokato Mindaugo Šimkūno paskaita Transporto inžinerijos fakulteto studentams

2017-12-05
Atvira advokato Mindaugo Šimkūno paskaita Transporto inžinerijos fakulteto studentams
„Įdėmiai skaitykite, po kuo pasirašote. Taip apsaugosite savo įmonę ir verslą nuo nuostolių bei kitų netikėtumų“. Taip studentams šią praėjusią savaitę vykusioje paskaitoje linkėjo advokatas Mindaugas Šimkūnas.

2017-11-29 Transporto inžinerijos fakultete Logistikos ir transporto vadybos katedros lektoriaus Rimvydo Labanauskio kvietimu, svečias skaitė atvirą paskaitą Transporto inžinerinės ekonomikos ir logistikos studijų programos studentams tema „Vežėjų ir ekspeditorių teisių apsauga gabenant krovinius kelių transportu“. Savo paskaitoje svečias aptarė daugelį krovinių vežimo sutartinių teisinių aspektų, pasidalino šios srities teismine praktika.

Buvo aptartos vežimo ir ekspedijavimo sutarčių sąlygos, vežėjų ir siuntėjų teisės ir pareigos pakraunat bei iškraunant krovinius, siuntėjo instrukcijų, gavėjo reklamacijų bei pretenzijų teikimo tvarka. Paskaitoje kalbėta apie CMR konvencijos imperatyvumą, vežėjo atsakomybės ribas, vežėjo atsakomybę šalinančius ypatingos rizikos faktorius, ieškinio senaties terminus.

Pranešėjas kalbėjo apie vežėjo, ekspeditoriaus, multimodalinio vežimo operatoriaus statuso skirtumus, trumpai aptarė vežėjo civilinės atsakomybės draudimą, kitų nei kelių transporto rūšių teisinį reglamentavimą. Pranešėjas su studentais pasidalino ilgamete savo patirtimi transporto teisės srityje bei atsakė į studentų klausimus.
 
Advokatas Mindaugas Šimkūnas yra advokatų kontoros VERUM, nuo 2000-ųjų metų besispecializuojančios transporto teisės srityje, vadovaujantis partneris, Lietuvos arbitražo teismo arbitras, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo narys.
  • Puslapio administratoriai:
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Lijana Maskeliūnaitė
  • Justė Kareivaitė